středa 15. března 2017

Zelené smoothie sv. Patrika aneb jarní vzpruha

Taky se vám občas stane, že nemůžete nastartovat. Třeba po nějaké oslavě či párty, kdy jedna, dvě, tři skleničky padly a ráno se probudíte snad ještě unavenější než jste šli spát.

Troufám si tvrdit, že každý jsme měli alespoň jedno ráno, kdy bylo jasné, že den bude pěkně na nic. Kdy vám chybí energie, kterou se snažíte do těla vpravit hektolitry kofeinu ve všech možných formách.Jaro se blíží a s ním i čas oslav, dlouhého vysedávání a jarní únavy. Letošní zima byla také dost vysilující. Proto je příhodné si dopřát vitaminovou vzpruhu, a co je lepší než takové plně nabité smoothie. 

Každý si najde ten svůj důvod proč začít mixovat. Mezi ty mé patří především to, že díky jedné malé skleničce do sebe dostanu spoustu vitamínu, minerálů a dalších prospěšných látek, navíc je ovoce a zelenina ve formě smoothie velmi dobře stravitelné. 


A proč tedy sv. Patrika? Protože tento se blíží jeho svátek a lid sv. Patrika již odjakživa žádal o štěstí a zdraví (a smoothie je takový symbol přerodu na zdraví životní styl) a taky proto, že je toto smoothie úplně zelené. 

Pro přípravu zeleného smoothie potřebujete 1 hrušku, 1 kiwi, 1 banán, lžíce chia semínek a 2-3 hrsti baby špenátu. Vše vložte do mixéru (pokrájené tak, aby to zvládl) a rozmixujte. Mňam.


Tohle smoothie vás rozhodně nabudí, naplní spoustou energie a bude vám chutnat.
Nechte si chutnat. 

3 komentáře:

 1. Vypadá suprově. Smoothie miluji, takže tvůj recept zkusím. Já ho vždycky dělám z banánu, jablek, pomeranče a jahod, ale tohle bude příjemná změna. Moc pěkný článek :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 2. Podobné jsem si dělala přesně dneska, protože potřebuji totální zpruhu :))
  Ejnets in Lisboa
  Zajímá tě cestování? Přidej se do naší skupiny pro Czech Travel Bloggers TADY :)

  OdpovědětVymazat
 3. Určitě zkusím, energii potřebuju jako sůl :)

  OdpovědětVymazat